Kızım Olması İçin Ne Yapmalıyım?

03.10.2021
1.821
Kızım Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Kadınların, kızım olması için ne yapmalıyım sorusunu sormalarının çeşitli nedenleri olabilir. Bir erkek bebek veya kız bebeğe hamile kalmak istediğinizde neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz?

Kızım olması için ne yapmalıyım sorusunu soran kadınların, daha önceki hamileliklerinde erkek bebekleri olmuştur veya hiç hamile kalmamış ve kız bebek sevgisi daha fazla olabilir.

Bebeğin cinsiyetini belirleyen ve kız veya erkek olmasını etkileyen faktörleri sizler için araştırdık. Sizlere, kızım olması için ne yapmalıyım sorusunun cevabını vermeden önce cinsiyeti belirleyen faktörlerden kısaca bahsedelim.

Yumurtlama Günü ve Cinsiyet Belirleme

Adet döngüsü kadından kadına büyük ölçüde değişir. Çok az kadının sabit bir döngüsü vardır ve nadiren 28 gün sürer. 25 günlük kısa döngülerden 32 günlük döngüye kadar değişen bireysel farklılıklar görülebilmektedir.

Kızım olması için ne yapmalıyım sorusunu sorduğunuza göre, yumurtlama ile bebeğin cinsiyetinin ne ilgisi olabilir diye düşünebilirsiniz. Adet döngüsü, yumurtlama gününü belirleyen ana unsurdur ve bu da olacak olan bebeğin cinsiyetini belirlemede çok önemlidir.

Hamile kalmayı planlıyor ve bir kıza hamile kalmak istiyorsanız, birkaç ay boyunca adet günlerini kaydetmelisiniz. Birinci günden başlayarak 28 günlük döngü ve sonraki adetin ilk günü biter.

Adet döngüsünü aşağıdaki gibi hesaplayabilirsiniz:

  • Gün- 5. Gün: Adet;
  • 6. Gün ila 10. Gün: Steril dönem;
  • 11. Gün- 18. Gün: doğurgan dönem, adet döneminin ortasındaki yumurtlama günü, yani 14. gün, kadının en doğurgan dönemi;
  • 19. Gün- 28. Gün: Steril dönem.

Eğer en doğurgan günü hesaplamakta zorluk çekiyorsanız, yumurtlama hesaplayıcı uygulamamızı ücretsiz olarak kullanabilir ve yumurtlama günü hesaplamasını otomatik olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Yumurtlama Döneminde Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Eğer düzensiz döngüleriniz varsa, sizin için en iyi yumurtlama günü tespit yöntemi bazal vücut ısısı ölçümüdür. Bu yöntem, her sabah kalkmadan ve hiç hareket etmeden önce vücut ısısının ölçülmesinden oluşur. Yumurtlama günü, normalden yarım derece fazla vücut ısınız olur.

Bebeğin kız olup olmamasını vajinal bölgenin asitlik veya alkalilik derecesi de etkiler (vajinal Ph). Asitlik, dişi spermin hareketini destekler.

Bebeğin Kız Olması Kime Bağlıdır?

Bebeğin kız veya erkek olmasını belirleyen sperm hücresidir. Yani bebeğin cinsiyetini belirleyen babadır.

Her sperm üç farklı bölümden oluşur: babanın DNA’sını taşıyan çekirdeğin bulunduğu baş, ara segment ve döllenme sırasında olgun yumurtaya girdiğinde kaybettiği kuyruk.

Sperm, bebeğin cinsiyetini oluşturan X veya Y kromozomu taşır. Sperm dişi X kromozomu veya erkek Y kromozomu içerebilirken, yumurta her zaman dişi cinsiyet kromozomu (X kromozomu) taşır. Bu nedenle bebeğin cinsiyetini spermin dişi veya erkek kromozom taşıyıp taşımadığına bağlıdır. Bebeğin cinsiyeti yumurta ve sperm çekirdeğinin birleşmesi ile belirlenir. Böylece, döllenmede XX olursa kız ve XY olursa bebek erkek olur.

Kızım Olmasını İstiyorum Ne Yapayım?

kizim olmasi icin ne yapmaliyim
Kızım olması için ne yapmalıyım

Asıl konumuz olan, kızım olmasını istiyorum ne yapayım veyakızım olması için ne yapmalıyım sorusuna gelecek olursak, yapmanız gereken ilk şey yumurtlama gününü iyi bilmektir.

Dişi yüklü X spermler daha yavaştır ve daha uzun ömürlüdür ve erkek yüklü Y spermler daha hızlı ve daha aktiftir.

Erkek yüklü spermler daha hızlı oldukları için yumurtaya daha çabuk ulaşırlar, ancak aynı zamanda daha fazla enerji kaybederler ve bu nedenle daha erken ölürler.

Kız bebeği oluşturan X yüklü spermler yumurtaya daha sonra varırlar. Bu nedenle, erkek yüklü spermi geçmek için yolculuklarına daha erken başlamaları gerekir. Diğer bir deyişle, yumurtlama gününden önce ilişkiye girmelisiniz. Böylece daha yavaş ama aynı zamanda daha uzun ömürlü dişi spermler, döllenmeye hazır yumurta olduğunda yumurtaya zaten yakın olur.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Gebeliği Önlemek İçin Bitkisel Yöntemler

Yumurtlamadan iki gün önce cinsel ilişkiye girerseniz, bir kıza sahip olma şansınız, yumurtlama gününde erkek yüklü spermin ilk önce yumurtaya ulaştığı ve onu döllediği zamana göre daha fazladır.

Bilimsel olarak temelleri olan bu yöntemde bebeğin kız olması için yumurtlama gününden 2 ila 4 gün önce ilişkiye girilmeli ve yumurtlama günü ilişki olmamalıdır. Çünkü, yumurtlama günü ilişki olması erkek kromozom taşıyan spermlerin hemen yumurtaya ulaşmasına ve döllemesine neden olur.

Kızım olması için ne yapmalıyım diyen bir kadının, 28 günlük bir adet döngüsünü örnek alarak ve yumurtlamanın 14. günde gerçekleştiğini varsayarsak:

  • Bebeğin kız olmasını istiyorsanız, 10. ve 12. Günlerde ilişkiye girmelisiniz;
  • Adetin ilk gününden başlayarak sayın ve 10. Ve 12. Günden sonra ilişki yaşamayın.

Bebeğin kız veya erkek olmasını etkileyen başka faktörler olduğu için bu yöntem kesinlik içermez. Ancak, gelecekteki çocuğunuzun cinsiyetini belirlemek için size bir avantaj sağlar.

Kızım olması için ne yapmalıyım başlıklı yazımızı okudunuz ve bebeğinizin cinsiyeti nedir? Diğer annelerle aşağıdaki yorum bölümünden fikirlerini paylaşabilirsin. Eğer yazımızı beğendiyseniz sosyal ağlarda paylaşmayı unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.