fbpx

İkiz Gebelik için Pozisyonlar Var Mıdır?

06.07.2021
7.332
İkiz Gebelik için Pozisyonlar Var Mıdır?

İkiz gebelik için pozisyonlar var mı? Hamile kalmaya mı çalışıyorsun? Özellikle ikiz bebekleri çok seven çiftler, ikizlere gebe kalmak için en iyi pozisyonlarının ne olacağını merak ediyorlar. Kadınlar, özellikle ikiz çocuğa hamile kaldıklarında aile için büyük bir heyecan uyandırır. Çünkü; ebeveynlik duygusu iki kat fazla yaşanacaktır.

Deneme aşamasında olan çiftler muhtemelen ikizlere nasıl hamile kalınacağını merak etmişlerdir. İkiz gebelik bazılarının hayali olsa da bu kavram göründüğünden çok daha karmaşıktır.

Bebekler, özellikle evli çiftlere mutluluk getiren nimettir. Bu nedenle çiftler, ikiz gebelik için pozisyonlar ararlar. Bebeklerin aileyi tamamlayan kişi olduğunu söyleyebiliriz, onlarsız kendinizi ebeveyn olarak adlandıramazsınız.

İkiz gebelik için pozisyonlar olduğu yapılan bazı araştırmalarda ortaya konsa da kesinliği yoktur. Günümüzde ikiz bebek sahibi olmak isteyen birçok çift var. İkiz bebek olması için pozisyon ile ikizlere sahip olmak size, eşinize ve tüm aileye harika bir deneyim yaşatacaktır.

Doğal Yolla İkiz Gebelik

Doğal yolla ikiz gebelik, bir kadının ailesinde çift yumurta ikiz gebelik vakaları olduğunda doğal olarak oluşur. Ailesel kalıtsal faktör doğrudan çoğul gebelikle ilişkilidir ve ortalama ikiz veya daha fazla gebelik her 80 doğal gebelikte 1’dir.

Doğal yolla ikiz gebeliğe katkıda bulunan bir diğer faktör de kadının yaşıdır. 35 yaş üstü kadınların ikiz doğurmak için tedavi görmemiş olsalar bile çoğul gebeliklere eğilimli oldukları bulunmuştur.

Ayrıca ilaç tedavileri, aşılama yöntemi veya Tüp Bebek (IVF) teknikleri ile ikiz gebelik elde edilebilmektedir.

Araştırmalar, süt ürünleri tüketimi ve doğurganlık ile bağlantıya işaret ediyor ve süt, peynir ve yoğurt gibi yiyecekleri daha fazla tüketen kadınların ikizlere hamile kalma şanslarını 5 kat artırdığını bulmuştur. Sadece miktarına dikkat edin, çünkü bu yiyecekler son derece kalorilidir ve özellikle hamile kalmak istediğinizde, hayatın herhangi bir aşamasında sağlıklı olmayan hızlı kilo alımına etki edebilir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Bazal Vücut Isısı Yöntemi Nedir?

İkiz gebelik türleri

Ikiz gebelik turleri
İkiz gebelik türleri

İkiz gebelik için pozisyonlara geçmeden önce, ikiz gebelik türlerine kısaca bakalım.

İki tür ikiz vardır; tek yumurta ve çift yumurta ikizi. Tek yumurta ikizleri aynı cinsiyettedir ve birbirlerine tıpatıp benzer. Çift yumurta ikizlerinden biri erkek biri kız olabilir. İkiz gebelik için pozisyonlar bebeklerin tek mi yoksa çift yumurta ikizi mi olacağını belirlemez.

İkiz Gebelik için Pozisyonlar Nelerdir?

İkiz gebelik için yapılması gerekenler, ikiz bebek olma olasılığını artırır, kesinlik içermez. İkiz bebek sahibi olmak için genetik faktörlerinizin buna yatkın olması gerekir. İkiz gebelik için pozisyonlar ile bu şansınızı artırabilirsiniz. Bunlardan ilki yan yana bu pozisyonudur. Bu pozisyon, çiftin ikiz bebek sahibi olma şansını artıracaktır. Çünkü bu ilişki sırasında kadının serviksi spermlerle daha ulaşılabilirdir.

Bu pozisyon, birden fazla spermin yumurtaya kolayca ulaşması için bir avantaj sağlar.

İkiz gebelik için pozisyonlardan diğeri ise, erkek üstte pozisyonudur. Bu pozisyonunun yapılması spermin yumurtaya kolayca ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu, ikiz bebek için en iyi cinsel pozisyon olabilir.

İkiz gebelik için pozisyonları arasında arka giriş pozisyonu da vardır. Bu pozisyon erkeği kadının arkasına yerleştirir. İkiz bebek olmasını sağlayacak daha fazla spermin yumurtaya ulaşması için bu iyi bir pozisyon olacaktır. Çünkü bu pozisyon spermin kadının serviksine çok yakın olmasını sağlar.

İkizlere hamile kalmayı deniyor ve hayal ediyorsanız, ikiz gebelik için pozisyonlar da dahil yukarıda belirtilen ipuçlarını uygulamaya başlayın. Başarılı olamazsanız en azından iyi beslenme için önemli besinler tüketiyor olacaksınız. Beslenme, sağlıklı bir hamilelik geçirmenin ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenin ilk adımıdır. Bir, iki, üç veya daha fazla bebek olması fark etmez, önemli olan hamilelikte her şeyin yolunda gitmesi ve anne olma hayalinizi gerçekleştirmenizdir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Ovulasyon Testi Pozitif Çıktı Ne Zaman İlişki Olmalı?

İkiz Bebek Olması İçin İlaç

Doğal yollarla hamile kalamayan kişiler için klomen günümüzde doktor kontrolü altında bebek sahibi olamayan çiftlere reçete edilebilmektedir. Kısırlık sorunu olan kadınlarda, tüp bebek tedavisinden önce, iğne aracılığı ile yumurtaları çatlatma işleminde klomen kullanılmaktadır. Bu durum aynı zamanda klomen ile ikiz gebelik konusunda da önemli bir etki sağlıyor.

Daha önce birçok kişi tarafından denenen ikiz gebelik için pozisyonlarla olumlu sonuçlar alındığı bilinen gerçek. İkiz bebek sahibi olmak için ilaç konusu da önemli bir durum teşkil ediyor. Zira günümüzde İkiz bebek sahibi olmak isteyenler adına doktor kontrolünde bu yöntem değerlendiriliyor.

İkiz bebek sahibi olabilmek için pek çok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler hem doğal yollarla ele alınması gereken yöntemler hem de ilaç kullanımıdır. Yumurtayı sperm tarafından döllenmeye hazır hale getiren klomen, yumurta uyarımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Doğal yollarla bebek sahibi olamayan kadınlarda kullanılan bu yöntem, klomen ile ikiz gebelik noktasında da önemli bir yere sahip.

İkiz gebelik için pozisyonlar ile birlikte özellikle ikiz bebek olması için ilaç olarak klomen en önemli ilaçtır. Aşamalı ve düzenli şekilde kullanması gereken bu ilaç, ikiz bebek sahibi olmak için çiftler arasında yaşanan birliktelik neticesinde, ikiz bebek olma ihtimali yüksek bir noktaya ulaşıyor. Tabii ayrıca doğal yollarla bebek sahibi olamayanlar için de önemli bir yer teşkil etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.