İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua

06.07.2021
2.984
İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua

İkiz bebeğe hamile kalmak isteyen çoğu kadın, ikiz bebek olması için okunacak dua var mı merak ediyor. Öncelikle belirtmek isteriz ki; Esmaül Hüsna ile ikiz bebek duası var. Her şeyde olduğu gibi Allaha yakarmak bu istek için de geçerlidir.

Fakat unutulmamalıdır ki her ne kadar isteğimiz bu yönde olsa da önceliğin, hayırlı ve sağlı bir evlat olması olmalıdır. Yani ikizlerin olması için dua ederken önceliğiniz sağlıklı bir evlat sahibi olmak olmalıdır.

Kur-An ve Tıpta İkiz Bebek

Her anne ilk olarak hayırlı ve sağlıklı bir evladının olmasını diler. Fakat bazı anneler bunun yanında ikiz çocuklarının olmasını yürekten ister. İki kardeşin bir arada büyümesi, birbirlerine arkadaşlık etmesi ve daha birçok kişiye göre değişebilecek sebeplerden anneler ikiz bebek talep edebilirler. İkiz bebek sahibi olmak isteyenlerin genellik ile ilk başvurdukları yöntem, tüp bebek tedavisi dışında, ikiz bebek olması için okunacak dualardır.

Bilindiği gibi, tüp bebek tedavilerinde annenin rahmine birden fazla embriyo yerleştirildiği için doğal olarak ikiz gebelik olma ihtimalide oldukça artmaktadır. Fakat bunun yanı sıra doğal yollarla ikiz bebeklere hamile kalmak isteyen bayanların sayısı da oldukça fazladır. Bu bayanlar ilk olarak ikiz bebek olması için okunacak dua Kur-an’da hakkında herhangi bir ayet olup olmadığını kontrol ederler. Ve ikiz hamile kalmak için dua arayışına girerler.

Kur’an’da ikiz bebek

Çocuklar ile alakalı Kur’an’ da geçen ayetler incelendiğinde ortalama 99 adet ayet karşımıza çıkıyor. Kur’an’daki sure ve Ayetlerle birlikte ikiz bebek olması için okunacak duayı okumak daha faydalı olacaktır.

Örneğin, bebek sahibi olmak için dualardan biri;” inne rabbeke hüve’l hallaku’l âmin.” olmaktadır. Bu duayı anlam olarak incelediğimiz de ise anlamı şu şekildedir; muhakkak ki rabbin her çeşit yaratma çeşidini bilir. Bu duayı ikiz bebek olması için okunacak dua olarak ta okuyabilirsiniz. Çünkü burada Allah’ın kudretinden bahsedilmektedir. Bize düşen ise onun bu özelliğini bilerek ikizlerin olması için dua ederken tüm kalbimiz ile istemek ve hayırlısı ile duamızı iletmektir. Çünkü içimizden geçen ve hissettiğimiz tüm temiz duyguları o bilir, duyar ve görür.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Çabuk Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dualar

ikiz bebek olmasi icin okunacak dualar
ikiz bebek olması için okunacak dualar

Öncelik ile Kur’an’da geçen tüm bebek isteme dualarını okuyabilir ve yüreğinizden ikiz bebek isteyebilirsiniz. Emin olun ki rabbiniz sizin tüm dualarınızı duyacak ve sizin için en hayırlı durum ne ise size onu ihsan edecektir.

İkiz bebek olması için okunacak dualara geçmeden önce mutlaka her şeyin en hayırlısını istemeyi unutmayın. Hiçbir dileği ne olursa olsun yeter ki olsun gibi şart koşarak dua etmekten kaçının.

İkiz bebek isteyen kadınların okuyabileceği dualar ise şu şekildedir;

– Fallahü hüve’l veliyyü ve hüve yuhyi.

Bu Ayette Allah’ın kudretinden, bize dost olmasından ve hepimizi yaratanın o olduğundan bahsedilmektedir. Bu yüzden her şeyi yaratmaya gücü olan da O’dur. Hamile kalmak isteyen kadınlar da bu duayı okuyabilirler.

– Hüvellahü’l hariku’l bariü.

Bu Ayetin anlamı da yukarı da ki ile benzerlik göstermektedir. Yine Allah’ın yaratıcı gücünden bahseder ve onun yoktan var edebilecek bir güce sahip olduğundan bahsedilir.

İkiz erkek bebek olması için dua

Doğacak olan çocuğun erkek mi veya kız mı olacağına Allah karar verir. Eğer samimi bir şekilde ikiz erkek bebek olması için dua ederseniz, Allah dilerse istediği gibi erkek evlat verir.

Peygamberimiz (sav): ‘Dua ibadettir’ buyurmuştur. Yani Allah’tan (cc), ikiz erkek bebek olması için dua ederek istemek gerekir. Zekeriya aleyhisselam’a ve Hz. İbrahim aleyhisselam’a çok yaşlandıkları halde Allah onlara evlat vermiştir.

Çocuğu olmayanlar, erkek çocuk isteyenler, kız çocuk isteyenler veya ikiz çocuk isteyenler, Kur’an’da, bu konu ile ilgili Ayetleri okumanız gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Kur’an-ı Kerim’de erkek evlat ile ilgili birçok ayet vardır. Ancak kız veya erkek çocuk istemek için bu ayetin çokça zikredilmesi ve ardından ikiz erkek bebek olması için dua edilmesi gerekir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Bazal Vücut Isısı Yöntemi Nedir?

İkiz erkek bebek olması için dua ederken “Yerleri ve Gökleri yaratan ve insanlar üzerinde tek hâkim olan Allah’ım, bana ikiz çocuk ver (kız veya erkek belirtilmelidir.)” şeklinde Allaha yakarılması ve bunun içtenlikle edilmesi gerekir.

Şura suresi 49. ayette: “Gök ve yerlerin mülkü Allah’a aittir. İstediğini yaratır, istediğine kız çocuğu, istediğine erkek çocuğu verir” buyurmuştur. Öncelikle, ikiz erkek bebek olması için dua ederken halis bir kalple Allaha yönelmek gerekir.

İkiz Bebek Olması İçin Okunacak Dua Ne Zaman Edilmeli?

ikiz bebek olmasi icin dua etme zamani
ikiz bebek olması için dua etme zamanı

İkiz bebek olması için okunacak dua etmeden önce, Şura suresinin 49. ayetin Arapçasını ezberleyip sık sık okumak gerekir. Sabah namazından sonra yapılan dualar en makbul dualardır. Cuma vakti ve diğer belirli vakitlerde yapılan dualar da oldukça önemlidir. Peygamberimize (Sav): “Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: bir kul benim duam kabul edilmedi, demedikçe Allah onun duasını kabul eder” buyurmuştur. Bu hadisten de anlıyoruz ki duada ısrarcı olmak gerekir.

İkiz bebek için dua, sessiz ve her yerde yapılabilir. İkiz bebek olması için okunacak duayı içinizden bile edebilirsiniz. Kalben hislerinizi ve duygularınızı Allah-u Teâlâ bilmektedir. Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetleri okuduktan sonra dua etmek de duanın kabul olması için oldukça fafdalı olacaktır.

Peygamberimiz (sav): ‘Dua Müslümanın silahıdır’ buyurmuştur. İkiz gebelik için yapılması gerekenler olduğu gibi dua etmek de en tabi olarak vardır. Haram olmamak kaydı ile Allah’tan ikiz bebek olması için okunacak dua da dahil, her şeyi isteyebiliriz. Duada en önemli şart istenilen şeyin haram olmamasıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sevde dedi ki:

    İkiz olması daha iyi olur ama bir olsa da yeter. Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah.

  2. selcan dedi ki:

    Allah hamile kalamayan ve bebek hasreti çeken ailelerin dularını kabul etsin inşallah.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.