Hamileyken

Hamilelikte Keratin Bakımı Yapılır Mı?

21.03.2022
165
Hamilelikte Keratin Bakımı Yapılır Mı?

Hamilelikte keratin bakımı yapılır mı? Sorusu hamile kadınlarda tereddütlere neden olan ve cevabı oldukça fazla merak edilen bir sorudur. Hamilelik özel bir andır ve ekstra özen gösterilmesi gereken bir dönem olduğu için bu gayet normaldir.

Kadınların saçları ile ilgili uyguladıkları ve en etkili bakım yöntemlerinden biri de keratin bakımıdır. Ancak keratin bakımı ile ilgili profesyonel olarak işlem yapan kişiler ile görüşmeniz ve en kaliteli ürünler ile saçınıza işlem yaptırmanız gerekmektedir.

Hamilelik dönemi boyunca da kadınlar bakımlarına önem vermektedir. Özellikle saç bakımı için gebelik döneminde de keratin bakımı ile ilgili pek çok şey merak edilmektedir. Hamilelikte keratin bakımıile ilgili tüm merak ettikleriniz için yazımızı okumanızı ve yazımızın sonuna yorum bırakmanızı bekliyoruz.

Hamilelikte Saça Keratin Bakımı Yapılır Mı?

Hamilelikte keratin bakımının yapılması pek tavsiye edilmemektedir. Ayrıca bu konuda çok dikkatli olunması tavsiye edilir. Anne adayının özellikle bebeğinin sağlığını koruması için gebelik döneminde kimyasal maddelerden ve ürünlerden uzak durması gerekir. Anne adayının vücuduna nüfuz edecek herhangi bir kimyasal madde bebeğin de sağlığını ciddi derecede tehdit edebilir.

Bunun için sizler de hamilelikte keratin bakımı yaptırmak istiyorsanız bakım içerisinde kullanılacak olan ürünleri ve kalitesini önceden araştırmalısınız. Kuaförlerin ve güzellik merkezlerinin keratin bakımı için tercih ettiği birbirinden farklı keratin bakım setleri bulunmaktadır. Her bir ürünün birbirinden farklı bileşeni ve özelliği olduğunu da göz önünde bulundurarak buna göre araştırmanızı yapmalısınız.

Hamilelikte Keratin Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

hamilelikte saca keratin bakimi yapilir mi
Hamilelikte saca keratin bakimi yapılır mı

Öncelikli olarak hamileyken keratin bakımı yaptıracağınız kuaförü veya güzellik merkezini araştırmalı ve ondan sonra seçiminizi yapmalısınız.

Tercih edeceğiniz yerde eldiven ve maske ile birlikte keratin uygulamasının yapıldığına dikkat edin. Keratin uygulaması için kullanılacak olan maddenin içerisinde formaldehit maddesi de cilde zarar verebilecek bir yapıya sahiptir. Ayrıca bu maddenin yakından solunması da ciğerlere ciddi oranlarda zararlar verebilir. Bunun için tercih edeceğiniz keratin bakım seti içerisinde bu kimyasal maddenin ve benzer maddelerin olmamasına dikkat etmelisiniz.

Genellikle güzellik merkezlerinde sizlere uygulanacak olan ürünlerin içeriği ile ilgili bilgi sahibi olamazsınız. Ancak kendiniz dışarıdan bilinen bir keratin malzemesi alarak uygulama için güzellik merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Araştırarak seçmiş olduğunuz keratin bakım setleri evde de kolaylıkla uygulanabilecek yapıdadır. Bir arkadaşınızdan yardım isteyerek veya kendiniz de araştırarak aldığınız keratin bakım setini daha sağlıklı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Hamilelikte saç boyamak için kullanacağınız boyanın içeriğinin hamileler için uygun olup olmadığını incelediğiniz gibi keratin uygulamasından önce ürünün içeriğini mutlaka kontrol edin.

Emzirme döneminde keratin bakımı yapılır mı?

Hem hamilelik hem de emzirme dönemi kadınların en hassas oldukları dönemlerden biridir. Hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için emzirme ve gebelik döneminde her türlü kimyasal içerikli ürünlerden ve maddelerden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü emzirme ve gebelik döneminde annenin vücuduna giren her türlü kimyasal madde direkt olarak bebeğin de sağlığını etkileyebilmektedir.

Keratin saç bakımı sağlıklı ve daha parlak saçlara sahip olmak için en etkili yöntem olarak tercih edilmektedir. Ancak keratin bakımı içerisindeki tüm ürünler yoğun şekilde kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Bunun için de uzmanlar hem gebelik hem de emzirme döneminde genelde keratin bakımı yapılmasını pek tavsiye etmemektedir.

Tamamen doğal ve organik olan keratin bakım ürünlerini bulsanız bile hamilelik döneminin ve emzirme döneminin ilk 3 ayı içerisinde yine de bunlardan uzak durmalısınız. Ancak ilerleyen dönemlerde de organik bileşenlerden oluşan keratin bakım ürünlerini uygulamak için öncelikli olarak doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Hamilelikte Keratin Bakımı İçin Evde Uygulama

hamilelikte keratin bakimi
Hamilelikte keratin bakimi

Hamilelik döneminde vücut pek çok değişiklik yaşayacağı için en hassas dönemden birini yaşayacaksınız. Bunun için sadece kendi sağlığınız açısından değil bebeğinizin de sağlığı açısından kuaför ve keratin bakımı ile ilgili işlemler öncesinde kesinlikle doktorunuzla görüşmelisiniz.

Evde keratin uygulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca evde yapacağınız keratin bakımı için tercih edeceğiniz ürünlerin içeriği ile ilgili de araştırma yapma şansına da sahip olabilirsiniz.

Hamilelikte keratin bakımını yaptıracağınız ürünün solunması sizin ciğerlerinize ve bebeğinizin de genel sağlığına ciddi derecede hasarlar verebilir. Kuaförlerin bile keratin bakımı yaparken maskesiz ve eldivensiz bir şekilde çalışmadığına dikkat etmelisiniz. Bu da keratin bakım ürünlerinin içerisinde ne kadar yüksek kimyasal madde bulunduğunun bir göstergesidir.

İçerisinde kesinlikle kimyasal madde bulundurmayan ve organik bileşenlerden oluşan keratin bakım ürünlerini tercih ederek hamilelik döneminde de saçlarınızın bakımını evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak her iki durumda da bebeğiniz ve kendiniz için hamilelikte keratin bakım işlemi yaptırmadan önce doktorunuz ile görüşmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir.Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.