Hamileyken

Hamile Olduğunu Bilmeden Soğan Suyu İçmek

20.03.2022
282
Hamile Olduğunu Bilmeden Soğan Suyu İçmek

Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek hakkında pek çok farklı görüş bulunmaktadır. Son dönemlerde pek çok rahatsızlık için doğal bir kür olarak soğan suyu tercih edilmektedir.

Özellikle kadınlarda kist ve miyom gibi rahatsızlıklarda faydalı olduğu bilinen soğan suyu oldukça dikkatli kullanılmalıdır. Soğan kürü kullanmadan önce ne için kullanacağınızı bilmeli ve bu kürü buna uygun olarak kullanmalısınız. Ancak bu şekilde soğan kürünün faydalarını görebilirsiniz.

Kadınlar soğan kürünü özellikle hamile kalmak için kullanmaktadır. Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmekle ilgili problem de zaten bu aşamada ortaya çıkmaktadır.

Hamile Olduğunu Bilmeden Soğan Suyu İçmek Riskli Midir?

Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek, özellikle kadın hamile kaldığının henüz farkında olmadığı, gebeliğin ilk dönemlerinde riskli olabilir. Çünkü, embriyo hala oluşum ve yerleşme aşamasındadır. Bu aşamada soğan suyu rahim iç zarına etki edebilecek bileşenler içerdiğinden, embriyonun rahim duvarına tutunmasını zorlaştırabilir.

Hamile kalmak için soğan suyu oldukça işe yarayan ve etkili bir bitkisel hamile kalma yöntemidir. Ancak kadın hamile kaldığının farkında olmayabilmekte ve hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmeye devam edebilmektedir.

Ancak anne adaylarının soğan kürü kullanımı ve hamilelik dönemi ile ilgili araştırma yapmadan, hamile kalacağı ihtimalini de gözeterek, hamilelik şüphesi olduğu dönemde kesinlikle kürü kullanmaması gerekmektedir.

Hamile Olduğunu Bilmeden Soğan Suyu İçmek Nasıl Önlenir?

hamile oldugunu bilmeden sogan suyu icmek 1
Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek

Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek, özellikle gebeliğin erken döneminde çeşitli sorunlara ve hatta düşüklere neden olabilmektedir. Çünkü, soğan suyu rahim mukozası üzerinde uyarıcı etki yapar ve bebeğin rahime yerleşmesini ve hatta yeni yerleşen bebeğin burada tutunmasını engelleyebilir.

Soğan suyu çok etkili bir idrar söktürücü olarak hamile kalmakta güçlük yaşayan kadınlar tarafından, özellikle rahim ve yumurtalık iltihaplarının önlenmesi amacıyla kullanılır. Hamile kalınmasında engelin bu iltihaplar olduğu durumlarda soğan suyu kürü, hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak için oldukça işe yarar.

Burada dikkat edilmesi gereken konu; hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek ile ilgili. Bunu önlemenin yolu çok basittir. Hamile kalmak için soğan kürü uygulayacaksanız bunu son adet bitimi ile yumurtlama günü arasında yapın.

Soğan kürü kullanmanın sağlık için faydaları

Kadın sağlığı için soğan kürünün pek çok faydası bulunmaktadır. Özellikle kadınların rahminin içerisinde yer alan çikolata kisti ile miyomların tedavi edilmesinde oldukça faydalıdır. Ancak bunun için soğan kürünün düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 • Polikistik over sendromunun tedavisinde de etkili olduğu bilinen soğan kürü adet düzensizliği için de en yararlı bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir.
 • Kadınlarda menopoz dönemlerinde meydana gelen şikayetlerin en az seviyede hissedilmesine yardımcı olur.
 • Vajinal akıntı sorunu için oldukça yararlıdır.
 • Vücutta meydana gelen kıl dönmelerinde de etkili olduğu bilinmektedir.
 • Balgam söktürücü etkisi olduğu bilinen soğan kürü aynı zamanda düzenli kullanıldığında stres önleyici olarak da yararlı olabilmektedir.
 • Soğan bilindiği üzere doğal bir antibiyotik etkisi gösterebilmektedir. Soğan suyunun da aynı etkisi vardır.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan soğan kürü erkekler için de oldukça faydalıdır. Prostat hastalığından kaynaklı olarak meydana gelen iltihaplanmaların etkisinin azaltılmasında etkin rol üstlenmektedir.
 • Kilo verme süresinde metabolizmanın yağ yakma hızını artırıcı etkisi sayesinde zayıflamaya da yardımcı olmaktadır.

Hamile Kalmak İsteyenler Soğan Kürünü Nasıl Kullanmalıdır?

Hamile kalmak için öncelikli olarak genel bir sağlık kontrolüne gitmek ve diğer tedavi yöntemleri için kesinlikle doktorunuz ile görüşmelisiniz. Bunun dışında hamile kalmak isteyen pek çok kadın bu süreci bitkisel yöntemler ile de desteklemek için soğan kürünü tercih edebilmektedir.

Rahimdeki kist ve miyomların iyileştirilmesinde faydalı olduğu bilinen soğan kürü, düzenli kullanımda hamile kalma olasılığını da artırmaktadır. Ancak soğan kürüne karşı bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmeli ve aşırı olmamak kaydı ile bu kürü düzenli olarak kullanmalısınız.

Hamile kalmak için soğan kürünün içilme zamanı ve taze olarak içilmesi konusuna dikkat edilmelidir. Altı ayda bir tekrar edecek şekilde kullanılmalıdır. Rahim içindeki sorunların iyileştirilmesi ile hamile kalınması soğan kürü ile desteklenebilmektedir.

Soğan suyunun zararları nelerdir?

Bitkisel tedavi yöntemlerinde her besinde olduğu gibi soğan suyunda da aşırı tüketimde beklenmeyen yan etkiler görülebilmektedir. Bunun için öncelikli olarak bu kürü tarif edildiği şekilde ve taze olarak hazırlamalı ve tavsiye edildiği oranda tüketmelisiniz.

 • Soğan suyu, midesi hassas veya midesinde rahatsızlık olan kişiler için tavsiye edilmemektedir. Eğer bekletilmiş soğan suyunu tüketirseniz midede aşısı gaz ile birlikte mide ekşimesine de neden olabilir.
 • Soğan suyunu hipoglisemi sorunu olan kişilerin kullanmaması önerilir.
 • Soğan suyu ile birlikte sarımsağın tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Tansiyon ile ilgili sorunları meydana getirebilir.
 • Özellikle soğan suyunun zayıflama için de etkili olduğu bilinmektedir. Bunun için bazı kişiler her gün ve aşırı miktarda soğan suyu tüketmek isteyebilir. Ancak vücudun doğal dengesini bozarak şiddetli karın ağrısı yanı sıra tansiyon düşüklüğü gibi sorunların yaşanmasına da neden olabilir.
 • Aç karnına tüketeceğiniz soğan suyu mideye yararlı olan bakterilerin yok olmasına neden olabilir.

Hamileyken Soğan Suyu İçmek

hamile oldugunu bilmeden sogan suyu icmek riskli mi
Hamile olduğunu bilmeden soğan suyu içmek riskli mi

Hamile iken soğan suyu kürüne devam edilmesi önerilmemektedir. Hem düşük riskine karşı hem de anne adayının daha sağlıklı bir şekilde kilo alarak bebeği besleyebilmesi için kesinlikle bu süreçte soğan suyuna devam edilmesi tavsiye edilmemektedir.

Soğan suyu rahim ile ilgili pek çok sorunun tedavi edilmesinde yararlı olabilmektedir. Ancak adetli iken de soğan suyuna devam edilmesi tavsiye edilmemektedir. Bunun için eğer soğan suyu kürüne devam etmek istiyorsanız adet olmadan 15 gün boyunca soğan kürüne devam ederek adetli iken küre ara verebilirsiniz. Aynı şekilde hamile kalmak için soğan kürü uyguladıktan sonra başarılı bir gebelik sürecini devam ettirmek için gebelik dönemi boyunca soğan kürü kullanımına ara vermelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir.Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.