fbpx

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

03.12.2021
2.233
Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü

Hamile kalmak için soğan kürü, en sık tercih edilen besin takviyeleri arasında yer alır. Sağlıklı yaşam için de pek çok faydası bulunan soğan, hamile kalmak isteyenler için etkili bir silah olarak kullanılabilir. Son dönemde internet üzerinde hamilelik şansını artıran soğan kürü araştırmaları da giderek artmaktadır.

Soğan kürü, gerçekten de gebe kalma şansını artıran bir kür olduğu için özellikle çocuk isteyen kadınların bir numaralı tercihidir. Hamile kalmak için soğan kürü yapılışı ve faydaları hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Hamile kalmak için soğan kürü hazırlanışı oldukça basittir. Herkes evdeki malzemeler ile bu faydalı kürü kısa sürede hazırlayabilir. Bunun için öncelikle soğan kürünü kabukları ile birlikte bütün olarak kullanacağınız için yıkayıp bir süre sirkeli suda bekletmeniz hijyen sağlayacaktır.

Hamile kalmak için soğan kürü yapmak için şu işlemler yapılmalıdır:

 • Bir tencere içine 2 bardak içme suyu koyup kaynatın.
 • Kaynadıktan sonra dört parçaya böldüğünüz soğanı suyun içine atın.
 • Bu şekilde 5 dakika kadar kaynatın.
 • Ilık hale geldiğinde kullanmaya başlayın.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli?

Gebe kalmak için soğan kürü kullanışı da en az 6 ayda bir 15 gün olacak şekilde düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Hamile kalmak için soğan kürü adet bittikten sonra içilmelidir. Hazırladığınız bu kürü 15 gün boyunca kullanın. Sabah ve akşam aç karnına içmeniz etkisini daha iyi görmenizi sağlar.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar Nelerdir Resimli

Soğan kürünü kullandıktan sonra hamile kalamadıysanız sonraki adetiniz bittikten sonra tekrar başlayın ve yine 15 gün için. Bu uygulamayı 6 ay boyunca deneyin. Yine hamile kalamadıysanız, ileri tetkikler için bir kadın doğum uzmanına başvurun.

kolay hamile kalmak icin sogan kuru
Kolay hamile kalmak için soğan kürü

Bu düzenli kullanım alışkanlığı elde edilirken şu kurallara uyulması önemlidir:

 • Öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak ılık şekilde tüketilir.
 • Her zaman taze olarak hazırlanmalı ve günlük tüketilmelidir.

Kürü hazırlarken soğanların muhakkak açık renkli ve kabuklu soğan olmasına dikkat edilmelidir. Hamile kalmak için soğan kürü kullanmak son derece etkilidir.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Faydaları

Hamile kalmak için soğan kürünün faydaları arasında adet düzensizliğinden hormon dengesine kadar çok sayıda avantaj bulunur. Sağlıklı yaşam sürmek isteyen herkesin dikkat edeceği bu faydalar ile aynı zamanda hamilelik şansını yükseltmek mümkündür.

Soğan iyi bir iltihap söktürücü özelliğe sahip olduğu için gebeliği önleyen bu problemlerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkilidir. 6 ay boyunca uygulayacağınız bu kür rahim içinde ve yumurtalıklardaki iltihapların giderilmesine yardımcı olur.

Genel anlamda soğan kürü faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kadınlardaki kisti ve miyomları tedavi eder.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde etkilidir.
 • Adet düzensizliği sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Menopozda ortaya çıkan şikayetleri en az seviyeye indirir.
 • Vajinal akıntıları tedavi eder.
 • Vajinal kokuyu engeller.
 • Kıl dönmesine karşı etkilidir.
 • Hamile kalma şansını artırır.
 • Ciltte ortaya çıkan akne ve sivilceleri tedavi eder.
 • Antibiyotik etkisi vardır.
 • Dolaşım ve bağışıklık sistemini düzenler.
 • Balgam söker.
 • Yağlanmayı azaltır.
 • Sinüzitin tedavisinde etkilidir.
 • Stres giderici etkisi vardır.

Görüldüğü üzere soğan kürünün sağlıklı yaşam ve hamilelik konusunda çok sayıda faydası vardır. Özellikle cinsel ilişki sırasında gebelik stresi yaşayan kadınlarda bu stresin ortadan kalmasını sağlar ve daha kolay bir şekilde gebe kalınmasını destekler. Dolayısıyla soğan kürü gebelik için önemli bir silah olarak kullanılabilir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Hamile Kalmak İçin Cinsel İlişki Kaç Günde Bir Olmalı?

Hamilelik Şansını Artırmak Mümkün Mü?

gebelik icin sogan kuru
Gebelik için soğan kuru

Gebe kalma şansını artırmak için uygulanan yöntemlerin arasında bazı kürler de vardır. Özellikle son dönemde internet üzerinde yapılan aramalarda hamile kalmak için soğan kürü kullanımı giderek artmaktadır. Hamile kalma şansını artırmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan soğan kürü, son dönemde oldukça popülerdir. Soğan kürü faydaları, özellikle gebe kalmak isteyenler arasında son derece dikkat çekici bir şekilde dilden dile yayılmaktadır.

Hamile kalma şansını artırmak için bazı denenmiş ve test edilmiş yöntemler mevcuttur. Bilindiği üzere soğan kürü, sağlıklı yaşamda pek çok faydası bulunduğu için hamilelik konusunda da avantajlar sağlamaktadır. Özellikle gebe kalmak isteyip de başarılı olamayan kişiler hamilelik şansını daha yüksek seviyeler çekmek için bu kürü kullanmaktadır. Soğan kürü hamile kalmak için en çok tercih edilen besin takviyeleri arasında yer alır.

Hamile Kalmak İçin Besin Takviyeleri

Hamile kalmak için yenilmesi gerekenler, vücudun hormon dengesini sağlayacak önemli besinlerin alınmasını sağlar. Özellikle gebelik tamamen hormonlar ve hücreler ile ilgili olduğu için gebelik öncesi şansı artırmak için bu hormonları harekete geçirmek gerekir. Bu sayede hamile kalma şansını yükselten kadınlar vücutlarında hormon değişimini de buna göre hazırlayabilirler. Soğan kürü vücudun kan ve hormon dengesini sağlamak açısından çok faydalı bir karışımdır. Dolayısıyla gebe kalmak isteyen kadınlar da bu kürü tarife uygun olarak hazırlayıp düzenli şekilde kullanmaya başlayabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.