fbpx

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli?

21.02.2022
2.507
Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli?

Hamile kalmak için birçok yöntem denediniz ama sonuç alamadıysanız soğan kürü tam size göre olabilir. Yapılan araştırmalar da soğanın iltihap söktürücü özelliğinden bahsettiğine göre, hamile kalmanın önündeki engel iltihaplar ve bazı enfeksiyonlar olabildiği için bu kür işe yarayabilir.

Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların kullandığı ve oldukça da faydasını gördüğü soğan kürü tarifinin pek çok yararı bulunmaktadır. Hem kullanımı hem de hazırlaması oldukça kolay olan soğan kürü, hamilelik için gebe kalma oranını daha da yükseltebilecek bir doğal yöntemdir.

Sizler de ilaç kullanmak istemiyor ve bitkisel kürler ile gebe kalma şansınızı artırmak istiyorsanız soğan kürü tarifini deneyebilirsiniz.

Soğan Kürü Uygularken Hamile Kalmak

Soğan kürü tarifinin faydalarından yararlanmak için öncelikli olarak adetiniz bittikten sonra 7 gün içerisinde kürü uygulamaya başlamalısınız. Kürü düzenli olarak ve her gün tüketmeniz gerekmektedir. Kürü uyguladıktan sonra 2. Adet döngünüze 10 gün kala 5 gün tekrar uygulanmalıdır.

Eğer soğan kürü uygularken gebelik gerçekleşmiş ise kürün kullanımına devam edilmesi tavsiye edilmemektedir. Ancak 2. adetiniz geldi ve herhangi bir gecikme yaşanmadı ise sürekli olarak adet döngülerinde soğan kürünün kullanımına devam edilmesi tavsiye edilmelidir.

Soğan kürünün taze ve düzenli olarak tüketilmesi faydalarından yararlanmak için oldukça önemlidir.

Soğan Suyu Hamile Kalmayı Kolaylaştırır Mı?

Soğan suyu veya soğan kürü kadınlar arasında en çok bilinen ve en çok uygulanan kürlerden biridir. Genellikle kadınlarda miyom tedavisinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte poliskistik over sendromunun tedavisinde de soğan suyunun faydaları bilinmektedir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Hamilelikte Ağız Kokusu Olur Mu?

Eğer adet düzensizliğinden dolayı gebelik sorunu yaşıyorsanız soğan suyu ile kür uygulayabilirsiniz. Kürün düzenli olarak uygulanması adet düzensizliği sorununun giderilmesinde de oldukça etkili olacaktır. Üstelik soğan suyu gebelik şansını da artırdığı için kadınlar genellikle hamile kalmadan önce soğan kürünü düzenli olarak uygulamaktadırlar.

Hamile kalmada başarısız olan kadınların birbirinden farklı sorunları olabilir. İltihaplar, miyomlar veya yumurtanın kalitesindeki düşüklükler en bilindik nedenler arasında gösterilmektedir. Soğan suyu ile uygulanacak olan kür sayesinde kadınların hamileliği engelleyen sorunlarından kurtulduğu bilinmektedir.

Dolaşım sistemini ve bağışıklık sistemini de oldukça güçlendirici bir etkiye sahiptir.

Soğan Kürü Yumurta Kalitesini Artırır Mı?

Hamile kalmak icin sogan kuru
Hamile kalmak için soğan kuru

Soğan kürü yumurtalıklarda yaşanılan sorunların doğal ve bitkisel yöntemler ile tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle yumurtalıkta bulunan kistlerden dolayı gebelik ihtimali oldukça düşük olan kadınların düzenli olarak soğan kürü uyguladıkları bilinmektedir. Bununla birlikte çikolata kisti olarak bilinen kistin de doğal yöntemler ile tedavi edilebilmesi için yine soğan kürünün faydalı olduğu bilinmektedir.

Soğan kürü yumurtaların kalitesini artırarak gebe kalma oranını daha da yükseltebilmektedir. Ancak soğan kürü ile hamile kalmayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için adet döngünüzü çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. Kürün doğru ve düzenli bir şekilde kullanılması ise ikinci adet döngünüzden sonra kürün etkisini görebilmenizi sağlayacaktır.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman Başlanmalı?

Hamile kalmak için soğan kürünü adet döngünüze göre ayarlamalı ve düzenli olarak kullanmalısınız. İlk adetiniz bittikten sonra 7. Gün veya 7 gün içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Soğan kürünü ikinci adet döngüsüne son 10 gün kalaya kadar düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Soğan kürünü yapmak için kırmızı veya mor soğanın tercih edilmesi daha etkili sonuç elde edebilmeniz için önerilmektedir. Bununla birlikte soğan kürünün en fazla ilk döngü için 15 gün düzenli kullanılması gerekmektedir. Soğan kürünü bitirdikten sonra 6 ay boyunca tekrar kullanmadan ara vermeniz de tavsiye edilmektedir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Hamilelikte Kasıktan Bacağa Vuran Ağrı

Soğan küründen sonra hamile kalmak için incir kürü de yine soğandan sonra ara verilen dönemde kadınların en çok uyguladığı doğal yöntemlerden biridir.

Soğan Kürü Ne Zaman Sonuç Verir?

Soğan kürü pek çok kadın hastalığının bitkisel olarak tedavi edilmesi için tüketilmektedir. Ancak hangi sorununuz için soğan kürünü kullanıyorsanız buna göre de etkisini kısa veya uzun vadede görebilirsiniz. Kist veya miyom için ya da iltihap sökmek için soğan kürünü kullanmaya başlamış iseniz ilk bir hafta içerisinde 4. Gün etkisini gösterebilecektir.

Hamile kalmak için soğan kürü kadınların en çok tercih ettiği doğal yöntemlerden biridir. Hamile kalmak için soğan kürünü kullanmaya başladığınızda ilk adet döneminizin bitmesinden sonra etkilerini görebilirsiniz. Ancak soğan kürünü uygularken aşırı ve sürekli kullanmamaya dikkat etmenizde yarar olacaktır. 15 günde bir ara vererek soğan kürünün uygulanması tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.