Hamile Kalmak İçin Okunacak Dualar

17.08.2021
2.745
Hamile Kalmak İçin Okunacak Dualar

Çabuk hamile kalmak için okunacak dua, acil bir istekten daha fazlasıdır, bu bir bebek isteği ve doğurma arzusudur. Çoçuk olması için okunacak dua sayesinde kadınlar bu isteklerine kavuşabilir. Anne olma arzusu çoğu zaman bekleyemez. Çünkü bunu gerektiren koşullar veya sağlık sorunları olabilir. Bir an önce hamile kalmak istiyorsanız, hamile kalmak için okunacak dualar ile Allah’tan bu isteğinizi dileyin.

Hamile kalmak için dualar, Allah’a ve hayatın mucizesine olan inancınızı artıracaktır. Hayırlı evlat sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları, dua ederek bu isteklerine kavuşabilir. Bazı nedenlerle bebek sahibi olamayan çiftler doğal olarak çareyi hastanelerde arar. Hastanelerde tıbbi olarak çözüm bulamayan eşler, hamile kalmak için dua mucizesinden faydalanabilirler.

Hevesle anne olmak isteyen kadınlara, hamile kalma mucizesini beklerken, gerekli sözlerle isteğinize yardımcı olacak ve hamile kalmak için okunacak dualarla, bir an önce hamile kalmanıza yardımcı olacak duaları paylaşıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içinde bebeğinizin kucağınızda olması dileğiyle.

Hamile Kalmak İçin Dua Var Mı?

Bazen olur ki, ne kadar çocuk isteseniz de hamileliğin oluşması uzun sürer veya hamile kalmanız çok zorlaşır. Ancak inancınız dağları yerinden oynatır. Hamile kalmak için okunacak duaların da bu mucizeyi yaratması mümkündür.

Denenmiş hamile kalma duası ile hamile kalanların olduğunu çevrenizden de göreceksiniz. Hamile kalmak için okunacak dua ile siz de Rabbimizin önünde sizin için şefaat etmesini sağlayabilirsiniz.

Cenab-ı Hakk ile iletişim kurmak için güzel bir dua ile hızlı bir şekilde hamile kalmanız mümkündür. Hamile kalmak için okunacak duaları inançla yapmanız yeterlidir ve anne olma hayalinizin ne kadar kısa sürede gerçekleşeceğini göreceksiniz.

Hamile kalmaya çalışırken sorunlar çıkarsa, inancınızı koruyun ve size yaşam mucizesini vermesi için Allah’a dua edin.

Hamile Kalmak İçin Nasıl Dua Edilmeli?

Gerçekten hemen hamile kalmak için dualar vardır. Ancak dua ederken ve Allah ile iletişim kurarken sahip olduğunuz inanç derecesi, duanızı gerçekten mucizevi bir araç haline getirecektir.

Hızlı hamile kalma duası şu şekilde edilebilir:

Allah’ım senden bu hayat mucizesini gerçekleştirmeni yürekten istiyorum. Sana sığındım ve senin sonsuz sevgin ve sonsuz merhametine koşulsuz inandım. (Rab’be neden çocuk sahibi olmak istediğini söyle)

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamile kalmak için okunacak dua ederken şu şekilde devam edebilesiniz:

Bize sevgi dolu, bilge ve cömert bir anne baba kalbi ver, aşkımızın meyvesini bu dünyaya sağlıklı getir, kalbi iman dolu ebeveynlerden olmayı bize nasip eyle. Biz, kendi payımıza, zaten sadık olmaya kararlıyız. Bize her zaman en hayırlısını vereceğinizi biliyoruz. Âmin

Bebek olması için Allah’a dua edin

Bebek olmasi icin dua
Bebek olması için dua

Bebeğinizi kucağınıza alma özlemi, tüm anne olma isteğinizi yansıtan güçlü bir duygudur. Erken bebek olması için aşağıda açıklayacağımız dua ile bu annelik özleminiz sona erecek.

İnsanlığın yaratıcısı olan Allah, bu hayali gerçekleştirmek için sonsuz yaratma gücünün sahibidir. Bebek olması için dua da dahil, her dilek için dua kapısını aşık bırakmıştır.

Bazen anne olma hayaliniz birden çok nedenden dolayı kısa sürede boşa çıkar. Sadece Allah’a güvenin ve sağlıklı, hayırlı bir evlat için dua edin!

Sevginin ve yaşamın yaratıcısı Allah’ım, birçok kişiye yaptığın gibi bize yardım et, özlediğimiz çocuğa sahip olma lütfunu bize bahşet. Âmin

Yaşadığınız bir hastalık nedeniyle veya yaşınızın fazla ilerlemesi nedeniyle acilen hamile kalmayı düşündüğünüz durumlar vardır. Allah merhametlidir ve bu güzel dua aracılığıyla yakarışlarınızı duyacaktır.

Allah’ın sana inandım ve bir tek sana sığınırım. Senin sonsuz yaratma gücüne inanarak, senden hayırlı bir evlat vermeni istiyorum. Diyerek ve içinizden gelen hamile kalmak için okunacak duaları okuyabilirsiniz. Âmin.

Hamile kalmak için duaları ederken biraz zaman ayırın ve bebek istemek için içten gelerek dua edin.

Bir an önce hamile kalmak istiyorsanız, imkansızı gerçekleştirecek olan Rabbimiz Allah’ın huzurunda temiz ve dingin bir zihinle, gerçek bir yakarışla dua edin.

Doğurgan olmak için dua

Çabuk hamile kalmanın zorluğu ve doğurganlığın düşük olduğu zamanlar vardır. Bu nedenle daha doğurgan olmak ve hamile kalabilmek için kendinizi Allah’a emanet edin.

Allah’ım, bedenimi sana emanet ediyorum, en büyük hayalim senin sayende hamile kalabilmek. Senin sayende bir bebek doğurabilecek güce sahip olmak istiyorum. Sen benim yaratıcımsın, içimdeki bebek isteğini anlıyorsun. Senin yaratma gücüne inandım ve sana sığındım. Duamı kabul et Allah’ım. Âmin

İnanç, dualarınızın kabulü ve anne olma amacını gerçekleştirmesi için belirleyicidir. Bunun için eşler duaya olan inancını hiç kaybetmemelidir. Özveriyle ve inançla bebek sahibi olmak için dua etmelidirler.

Hamile Kalmak İçin Ayetler

Hamile kalmak için okunacak duaları anlattıktan sonra, şimdi de Kur-an’dan bazı faydalı Ayetleri ve denenmiş hamile kalma dualarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hamile kalmak için en sık okunan Ayet; “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” Bu Ayet bebek sahibi olmak için gece okunmalıdır. Hamile kalana kadar gece 1267 kez okumanız önerilir. Hamilelik için okuyacağınız bu Ayetin Türkçe meali ‘Muhak­kak ki Allah her türlü yaratma şeklini bilir’ anlamına gelmektedir.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Bikornuat Uterus Nedir?

“HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” bebek sahibi olmak isteyen kadınların okuyabileceği diğer bir Ayettir. Haşr suresi 59/24 ayeti hamile kalmak için oldukça faydalıdır. Bu Ayetin Türkçe meali ise ‘Allah yaratandır ve yoktan var edendir.’ Bu Ayeti gece 1054 defa okumayı alışkanlık haline getirmeniz tavsiye edilir.

“Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” Şura Suresi 42/9 ayeti, çocuk sahibi olmak isteyen erkek ve kadın ilişkiden önce 289 defa okumaları tavsiye edilir. Denenmiş hamile kalma duası olarak bu dua ve Ayetleri okuyabilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Etkili Sure Önerileri

Hayirli evlat sahibi olmak icin dua
Hayırlı evlat sahibi olmak için dua

Hayırlı evlat sahibi olmak isteyen eşlere hamile kalmak için okunması tavsiye edilen sureleri sizler için araştırdık. En etkili hamile kalma ve koruyucu dua olarak Ayetel Kürsi’yi cuma gecesi 7 kez okuyup sonra da 7 kez aşağıdaki şekilde dua edilebilir:

“Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim, 99 Esmaü’l Hüsna’nın hürmetine bana hayırlı bir evlat ver.”

Hamile kalmak isteyen kadın önce niyet ederek Kenzül Arş duasını sabah namazı sonrasında kıbleye dönük olarak okuyabilir. Bu duadan sonra 7 kez Ayetel Kürsi ve 1 defa Türkçe meali de okunabilir.

Özellikle cuma günü sabah namazından sonra Kıble’ye dönüp ellerin açık şekilde 7 kez Fatiha Sûresi okumak, Allah’ın izniyle hamile kalma duanızın kabulüne katkı sağlayacaktır. Şunu belirtmek isteriz ki; hamile kalmak için okunacak dualar gerçek bir inanış ve yürekten edilmelidir.

Cuma günü sabah namazı sonrası hamile kalmak için okunacak dualar şu şekilde olabilir:

“Allah’ım, sen hakkımda en hayırlısı neyse onu bana nasip et. Sen yoktan var eden, rızkımızı verensin. Bizi hayırlı bir evlatla muylu eyle. En kısa zamanda bana evlat kucaklamayı nasip et. Sayende olacak bebeğimi sağlıklı ve sıhhatli eyle, âmin.”

Son olarak ikiz bebek olması için dua olduğundan da bahsederek, Allah’ın izniyle hamile kalmak için okunacak dualar, Sureler ve Ayetler ile çok yakında anne olmanın mutluluğunu yaşayacaksın. Yapman gereken, gerçekten inanç le sık sık dua etmektir. Allah’ın izniyle birkaç ay içinde oğlunuzu veya kızınızı doğurmak için çok güzel günler seni bekliyor olacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kezban dedi ki:

    Hamile kalmak için bol bol dua edin. Meryem Suresi ni de okuyun.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.