Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman Kullanılır?

15.04.2022
1.204
Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kürü birçok kadın tarafından kullanılmış ve hamile kalındığı bildirilmiş doğal bitkisel bir uygulamadır. Son zamanlarda popülerliği giderek artan bu bitkisel kürü kullanmak hamile kalma şansını oldukça artırıyor.

Hamile kalmakta güçlük çeken birçok kadının tercihi arasında bitkisel kürler vardır. Bu kürlerden en ünlüsü de hayıt tohumu kürüdür. Ancak bu kürü kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlara uyulması, gebe kalma konusunda başarı şansını daha da yükseltmektedir. Bu hususlardan birisi de kullanılma zamanıyla ilgilidir. Peki, hamile kalmak için hayıt tohumu ne zaman kullanılır? 

Kadın bitkisi olarak da bilinen hayıt tohumu özellikle kadınların daha kısa sürede hamile kalmasına yardımcı olabilmektedir. Ancak hayıt tohumunun gebe kalmak için sunmuş olduğu faydalardan yararlanmak için kullanım zamanına ve miktarına çok dikkat etmelisiniz.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman Kullanılmalı?

Hamile kalmak için hayıt tohumunun adet döneminde iken başlanılması tavsiye edilmektedir. Adet olmadan en az 3 gün önce hayıt tohumu kürüne başlanılması gerekmektedir. Eğer düzenli adet oluyorsanız ve hayıt tohumu kürünü de düzenli olarak önerildiği gibi uygularsanız kısa sürede hamile kalabilirsiniz.

Hayıt tohumu aynı zamanda adet düzenleyici bir bitki olarak da bilindiği için de adet düzensizliklerinde de yine adet döneminden birkaç gün önce kullanılması önerilmektedir.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Hamile Kalmak Icin Hayit Tohumu 1
Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu

Hamile kalmak için en faydalı bitkilerden biri olarak bilinen hayıt tohumu farklı şekillerde de kullanılabilmektedir. Ancak çay şeklinde demlenerek günlük olarak taze içilmesi gebelik için en etkili kürdür.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Hamile Kalmak İçin En Kuvvetli Dua

Hamile kalmak için hayıt tohumu adet döneminin başlangıcında veya birkaç gün öncesinde kullanılmaya başlanmalıdır. Bunun için bir su bardağı suyu kaynamaya bırakın. Daha sonra üzerine bir tatlı kaşığı hayıt tohumunu da ilave ederek demlenmeye bırakın. Sabah ve akşam yatmadan önce olacak şekilde günde iki kez içmeniz gerekmektedir.

Hayıt tohumunu macun şeklinde de hazırlayarak hamile kalmak için kullanabilirsiniz. Bunun için 5 yemek kaşığı doğal ham bal almalısınız. Daha sonra balın içerisine 1 yemek kaşığı çekilmiş olan hayıt tohumunu da ilave edin. Karıştırarak hazırladığınız macunu gölge bir yerde bir gün beklemeye bırakmalısınız.

Daha sonra hazırladığınız hayıt tohumu macununu her sabah aç karnına olacak şekilde 20 gün boyunca 1 çay kaşığı olarak yemelisiniz.

Hayıt tohumunu çay veya macun şeklinde tüketmeden önce aç karna tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hayıt tohumunun en yüksek etkisi aç karnına tüketildiğinde ortaya çıkmaktadır.

Hayıt Tohumu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Hayıt tohumu macununun ve kürünün gebeliği hızlandırma dışında sağlık için de pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle kadınların kullanması tavsiye edilen hayıt tohumu kadınsal pek çok hastalığın tedavi edilmesinde de yararlıdır.

  • İdrar söktürücü bir özelliğe sahip olduğu bilinen hayıt tohumu aynı zamanda ağrı kesici özelliği ile de dikkat çekmektedir.
  • Adet döneminde yaşanılan düzensizlikler ile birlikte ağrıların da kısa sürede ve doğal yöntemler ile giderilmesini sağlar.
  • İshal veya hazımsızlık sorunları için de oldukça etkili olduğu bilinmektedir.
  • Kadınlarda adet döneminde meydana gelen ödem ve ayak bölgesindeki şişliklerin inmesine yardımcı olur.
  • Hayıt tohumu özellikle akrep ve arı sokması gibi durumlar için de kullanılan en faydalı bitkilerden biridir.
  • Midedeki ve bağırsaklardaki gazın geçmesini sağlarken aynı zamanda bağırsakları da temizleme özelliği bulunmaktadır.
  • Kadınlık hormonlarının dengelenmesinde etkisi kanıtlanmış olan hayıt tohumu kür şeklinde kullanıldığında daha kısa sürede kadının hamile kalmasına yardımcı olabilmektedir. Cinsel isteksizlik veya erkeklerde meydana gelen iktidarsızlık gibi sağlık sorunları için hem çay hem de macun şeklinde hayıt tohumu kürü kullanılması tavsiye edilmelidir.
Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kadınlar İçin Hayıt Tohumu Kullanımı

hamile kalmak icin hayit tohumu kullanma zamani
Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanma zamanı

Kadınlar için en yararlı kürlerden biri olan hayıt tohumu kürü sadece gebelik süreci için değil pek çok sağlık sorunu için de tercih edilmektedir.

Eğer hayıt tohumunu daha hızlı bir şekilde hamile kalmak için kullanacaksanız çay şeklinde kullanabilirsiniz. Ayrıca çay şeklinde taze olarak hazırlanarak kullanılan hayıt tohumu kürü düşük riskini de engelleyebilmektedir. Rahim içi sağlığının korumasına yararlı olan hayıt tohumu kürü adetin daha düzenli bir şekilde olmasına da yardımcı olur.

Bazı kadınlarda bulunan rahim içindeki kistlerden dolayı hamile kalmak biraz daha zor olabilmektedir. Ancak hayıt tohumu kürü kistlerin doğal bir şekilde tedavi edilmesini sağlayabilmektedir.

Hayıt tohumu kürünün hamile iken kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Ancak emzirme dönemi için pek çok annenin sütünü artırmada etkili olduğu için kullandığı bilinmektedir. Eğer gebeliğiniz netleşmiş ise ve küre devam etmek istiyorsanız hayıt tohumu kürü için öncelikli olarak doktorunuza danışmalısınız.

Hamile kalmak için hayıt tohumu düzenli olarak ve her adet döneminden önce kullanılmalıdır. Adet gününden 3 gün önce hayıt tohumu kürü içilmesi gebe kalma şansını oldukça artırdığı için bu zamanlara dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.