Hamileyken

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır?

09.04.2022
163
Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu çok faydalı bir bitkidir. Gebe kalmaya çalışan kadının rahmini temizler, yumurtalıkları güçlendirir, cinsel isteği artırır, rahimdeki veya tüplerdeki kistleri geçirir.

Hayıt tohumu kürü hamile kalmakta zorlana kadınlara mükemmel faydalar sunar. Ayrıca Dr. İbrahim Saraçoğlu’na göre hayıt tohumu kürü kolay hamile kalmayı sağlamanın yanında, göğüsleri küçük olan kadınların kullanması halinde göğüslerinde büyüme sağlamaktadır.

Hamile kalmak için pek çok kadın bitkisel yöntemleri tercih edebilmektedir. Özellikle hayıt tohumu da bu yöntemler içerisinde en etkili olan kürlerden biridir. Hayıt tohumunun sadece gebelik için değil sağlık için de bilinen pek çok faydası bulunmaktadır. Hayıt tohumu kistleri yok edebilmekte ve aynı zamanda cinsel isteği de artırıcı etkiye sahiptir. Gebe kalmayı oldukça kolaylaştırdığı bilinen hayıt tohumu kullanılmadan önce doktora danışılmasında yarar olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Nasıl Kullanılmalıdır?

hayit tohumu hamile kalmak icin nasil kullanilir
Hayıt tohumu hamile kalmak için nasıl kullanılır

Hamile kalmak için hayıt tohumunu kullanmadan önce bir cezvenin içerisine bir bardak su koyarak kaynamaya bırakın. Daha sonra kaynayan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı hayıt tohumunu ilave edin. Daha sonra cezvenin ağzını kapatarak çayın demlenmesi için 10 veya 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Hamile kalmak için hayıt tohumu kürünü sabahları aç karnınıza ve geceleri de yatmadan önce olmak üzere günde iki kez düzenli olarak uygulamalısınız.

Hayıt Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Hayıt tohumunun en bilindik faydaları içerisinde hamileliği hızlandırması yer almaktadır. Gebe kalmayı hızlandırdığı bilinen hayıt tohumunun pek çok faydası da bulunmaktadır.

Hayıt tohumunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Gebe kalma ihtimalinin daha fazla olmasına yardımcı olabilmektedir. Hormonlardaki düzensizliklerden kaynaklı olarak yaşanılan sorunların giderilmesinde oldukça etkilidir.
  • Hayıt tohumu aynı zamanda libidonun da dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Cinsel isteği artıcı bir etkisi bulunmaktadır.
  • Hayıt tohumunun düzenli olarak kullanılması adet düzensizliklerinin dengelenmesine de yardımcı olmaktadır. Eğer adet döneminizde aşırı kanama sorunu yaşıyor iseniz hayıt tohumu kürünü kullanabilirsiniz. Ayrıca adet döneminde yoğun sancı ve ağrı yaşayan kişiler için de hayıt tohumu kürünün çok faydalı olduğu bilinmektedir.
  • Hayıt tohumu demlenerek kür şeklinde tüketilmelidir. Ancak acı bir tadı vardır. Bunun için çok az bal ilave edilerek de tüketilmesi uygun olarak görülmektedir.
  • Menopoz dönemi için de hayıt tohumunun pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde meydana gelen şikayetlerin daha az hissedilmesine yardımcı olabilmektedir.
  • Kısırlığın önüne geçmek için de düzenli olarak hayıt tohumu kürünün uygulanması tavsiye edilmektedir.
  • Adet döneminde kadınların yaşadığı stres ve kaygı gibi psikolojik değişimlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olabilmektedir. Sakinleştirici bir etkiye sahip olan hayıt tohumu aynı zamanda adet sancılarını geçirerek kişinin bu dönemi daha konforlu ve ağrısız bir şekilde atlatabilmesine de yardımcı olabilmektedir.
  • Hayıt tohumu sadece kadınlar için değil erkekler için de kullanılabilen ve oldukça faydalı olan bitkisel kürlerden biridir. Özellikle erkeklerde meydana gelen cinsel istekteki düşüşlerin tedavi edilmesi için düzenli olarak hayıt tohumu kürünün uygulanması tavsiye edilmektedir.
  • Erkeklerde iktidarsızlık ve buna bağlı olarak meydana gelen depresyon gibi sorunların tedavisi için de oldukça yararlıdır.
  • Hayıt tohumu emziren annelerin sütlerinde artışı destekler. Ancak emzirme döneminde hayıt tohumunun çok daha dikkatli bir şekilde ve önerildiği oranda uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Emzirme Döneminde Hayıt Tohumu Kullanımı

Emzirme dönemi için hayıt tohumu kürü kullanılabilmektedir. Süt miktarında artış için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Emzirme döneminde hayıt tohumu kürünü uygulamak için sadece 1 fincan suyun içerisine çeyrek çorba kaşığı hayıt tohumu atılması önerilir. Sadece 15 dakika demlenerek daha sonra suyunun içilmesi gerekir. Gün içerisinde en fazla 3 fincan olacak şekilde tüketilmesi önerilir. Tadı acı olduğu için içerken zorlanabilirsiniz. Lezzeti artırmak için dilerseniz içerisine çok az bal ekleyebilir veya kaynatırken çörek otu ile birlikte de kaynatabilirsiniz.

Hayıt tohumunun kullanımı için kadınlarda herhangi bir yaş sınır yoktur. Özellikle adet düzenleyici bir özelliğe de sahip olduğu için adet olan genç kızlarda da kullanımı uygundur.

Hayıt Tohumu ve Gebelik

hamile kalmak icin hayit tohumu
Hamile kalmak için hayıt tohumu

Daha güvenli bir gebelik süreci yaşamak ve daha kolay hamile kalmak için hayıt tohumu kürünü birçok kadın uygulamaktadır. Hayıt tohumu düzenli olarak kullanıldığı zaman rahim içerisinde yer alan zarın kalitesini korumasını sağlamaktadır. Bu da kadınların daha kolay bir şekilde hamile kalabilmesini sağlar.

Hayıt tohumunu kullanmadan önce herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmamak adına öncelikli olarak doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Hamile kalmak için hayıt tohumu gibi pek çok farklı bitkisel kürü de tercih edebilirsiniz. Bunlardan birisi soğan kürüdür.

Hamile kalmak için soğan kürü de oldukça faydalı bir bitkisel yöntemdir. Hayıt tohumu sadece kadınlar için değil erkekler için de kullanılabilen en faydalı bitkisel kürlerdendir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir.Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.