Hamileyken

Çin Takvimi 2022 Ne Yılı?

19.02.2022
231
Çin Takvimi 2022 Ne Yılı?

Çin takvimi 2022 ne yılı? Sorusu özellikle Çin astrolojisine ilgi duyan ve bu takvime göre cinsiyet hesaplaması yapan kadınlar tarafından sıklıkla sorulan bir soru olarak karşımıza çıkmakta.

Çin’in başkenti olan Pekin’de 1 Şubat tarihinden itibaren Öküz Yılı bitmiş olarak kabul edildi. 1 Şubat tarihinden itibaren ise Kaplan Yılı olarak bilinen yeni bir yıla giriş yapıldı. Peki, Çin takvimi 2022 yılı olarak kabul edilen Kaplan yılının özellikleri neler ve bu yıl nasıl geçecek?

Çin takvimi 12 adet burcu temsil eder. Ayrıca bu 12 adet burcu simgeleyen hayvanlardan oluşmaktadır. Takvimin içerisindeki her bir hayvanın kendine has özellikleri ve denk geldiği yıla göre de etkileri bulunmaktadır.

Çin Takvimi 2022 Hangi Hayvan Yılı?

Bilindiği üzere burçlar su, ateş, toprak ve hava elementlerinden oluşmaktadır. Bu elementleri ve burçları da simgeleyen birbirinden farklı güce ve özelliğe sahip olan hayvanlar vardır. Çin takviminin içerisindeki hayvanlar ise kaplan, sıçan, öküz, ejderha, tavşan, domuz, yılan, at, maymun, horoz, köpek ve keçidir.

Çin takviminin hesaplarına göre 2022 yılı su elementinin baskın olduğu bir yıl olarak geçecek. Ayrıca 2022 yılı Kaplan yılı olarak da belirlenmiştir. Bu yıl içerisinde doğanları da etkileyeceği düşünülen Kaplan hayvanının özellikleri ve yıla etkisi de en çok merak edilenler arasında yer almaktadır.

2022 Kaplan Yılı Nasıl Geçecek?

2022 kaplan yılı Çin takviminin hesaplarına göre 12 yılda bir denk gelmektedir. Bunun için de 2022 yılının şans kapılarını aralayan ve oldukça özel bir yıl olduğu bilinmektedir.

2022 kaplan yılı 1 Şubat 2022 tarihinde başlıyor ve 21 Ocak 2023 tarihinde de sona eriyor.

2022 kaplan yılı kesinlikle herkes için başarının ve şansın bol olduğu bir yıl olarak bilinmektedir. Yaşamın her alanında büyük adımlar atmanın riskinin en kolay alınacağı yıl olarak da bilinmektedir. Kaplan yılı kısaca köklü değişiklikler ve değişim olarak tanımlanabilmektedir. Baharı ve yeni başlangıçları da müjdeleyen kaplan yılı cesareti ve mertliği de temsil etmektedir. Özellikle kaplan burcunda olan kişilerin 2022 yılında özgürlüklerine oldukça düşkün olacaklarını ve yeni başlangıçlara yelken açacakları söylenmektedir.

2022 Kaplan Yılı Burçlar?

cin takvimi 2022 ne yili
Çin takvimi 2022 ne yılı

Çin takvimi üzerinde bulunan hayvanların her bir burca denk geldiğini söylemiştik. Bununla birlikte Çin astrolojisine göre de burcunuzun hangi hayvana denk geldiğini de kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bunun için doğmuş olduğunuz yılın hangi hayvana denk geldiğini bulmanız yeterli olacaktır.

2022 kaplan yılı burçları ise 2010, 1998, 1986 ve 1974 yılında doğan kişileri karşılıyor. Bu şekilde sizler de kendi doğum tarihinize karşılık gelen Çin takvimindeki hayvanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

2022 kaplan yılı burçları ise tamamen cesaret ve özgürlük anlamında destekleyecek. Özellikle finansal açıdan zorluk çeken burçları bu konuda rahatlatacak. Duygusal kişiler için ise zorlayıcı olayların 2022 kaplan yılı ile geride kalacağını da söylemek mümkündür.

Çin Takvimi 2022 Kaplan Yılında Neler Olur?

Kaplan yılı Çin takviminde 12 işaretten üçüncüsü olarak bilinmektedir. Bu yıl astrologlar için de oldukça önemli bir yıl olarak kabul edilmektedir. Özellikle kaplan yılı içerisinde doğan kişilerin oldukça cesur ve cömert oldukları tahmin edilmektedir. Ayrıca kendine güvenme ve sürekli yükselme gibi durumlarda da öngörülemez bir tutkulara sahip olacakları bilinmektedir.

Her 12 yılda bir gerçekleşen kaplan yılı bu yıl ise 60. Kez gerçekleşmektedir. Bunun için de bu yılın ayrı bir güç yılı olacağı konuşulmaktadır.

Çin takvimindeki her hayvanın denk geldiği senenin bir anlamı vardır. Örneğin fare yılı hayatta kalmayı temsil ederken öküz yılı gerçekliği aramayı temsil ediyordu. Ancak 2022 kaplan yılı tamamen enerjiler ve yükselmeler ile ilişkilidir.

Bu Yıl Hangi Hayvanın Yılı 2022?

cin takvimi 2022 cinsiyet
Çin takvimi 2022 cinsiyet

2022 yılı kaplan hayvanının yılıdır. Bilindiği üzere doğada da en güçlü hayvanlardan biri olarak kaplan gösterilmektedir. Her zaman cesur, atılgan ve kendi işlerini kendi yöntemleri ile çözerler. Bunun için 2022 kaplan yılının da kaplanın özelliklerini yansıtacağını söylemek mümkündür. Bu yıl pek çok kişinin yaşantısında kendi çabalarının da etkisi ile hızlı değişimler meydana gelebilecektir. Ayrıca sadece kariyer anlamında değil duygusal ilişkiler ve aile yaşantıları ile ilgili de beklenmedik olayların yaşanabileceği öngörülmektedir.

2022 yılının kaplan yılı öğrendiğinize göre şimdi doğacak olan bebeğinizin cinsiyetini hesaplamanın tam zamanı. Çin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik hesaplama aracıyla bunu yapmanız oldukça kolay. Çok yüksek doğruluk oranına sahip olduğunu söyleyen birçok kadın olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bazıları için büyük adımların ve ilerlemelerin yılı olacak olan 2022 kaplan yılı kimileri için de çöküşlerin ve büyük bitişlerin yılı olacak. Çin takvimi 2022 kaplan yılı kesinlikle sezgilerin takip edileceği ve hayallerin peşinden koşulacağı bir yıl olarak düşünülmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir. Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.