fbpx

Çin Takvimi 2022 Cinsiyet Hesaplama Otomatik

19.11.2021
5.329
Çin Takvimi 2022 Cinsiyet Hesaplama Otomatik

Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız Çin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik uygulaması ile bebeğinizin cinsiyetinin ne olacağını belirleyebilirsiniz.

Anne adaylarının ilgisini çeken Çin takvimi, yaklaşık 700 yıldır bebeklerin cinsiyet tahmininde kullanılan bir yöntemdir. Çin takviminin bilimsel bir dayanağı olmamakla birlikte elde edilen gerçek sonuçlar, günümüzde halen geçerliliği olmasına yardımcı olmuştur.

Bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için tıbben hamileliğin 16.haftasını beklemek zorunda olan anne ve baba adayları, bu konudaki meraklarını gidermek için Çin takvimi otomatik hesaplama aracını kullanabilirler.

Çin Takvimi 2022 Cinsiyet Hesaplama Otomatik

Çin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama otomatik olarak size bebeğinizin cinsiyetini belirlemenizi sağlar.

Bu Çin takvimi cinsiyet hesaplama aracı sadece 2022 yılı için geçerlidir. Diğer yıllar için doğru sonuç vermeyebilir. Bu nedenle en doğru Çin takvimi cinsiyet hesaplama uygulamasını sizler için bu sayfada ücretsiz olarak paylaşıyoruz.

Anne doğum tarihini ve hamile kalınan veya kalınacak ayı baz alan Çin takvimi 2022 uygulamasını kullanımı çok kolaydır.

Çin takvimi 2022 uygulaması ile cinsiyet belirlemek için anne doğum tarihi ve hamile kalınan veya kalınacak ay bilgilerini girin. Bilgileri seçtikten sonra hesapla butonuna tıklayın.

Çin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama sonucunda; Çin Takvimine Göre Yaşınız ve Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyeti bilgisini aşağıda bulacaksınız.

Sevimli bebek resmi Çin takvimi 2022 uygulamasında pembe ise bebek kız, mavi ise erkek olacaktır.

Anne Doğum Tarihi

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2022

Miladi takvim güneş döngüleri dikkate alınarak hesaplanmıştır. Çin takvimi ise güneş döngülerine ek olarak ay döngüsünü de kapsar. Çin takvimi Pekin Üniversitesi tarafından korumaya alınmıştır.

Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  2 Aylık Hamilelikte Kanama Olur Mu?

M.Ö. 637 yılına dayanan geçmişiyle günümüzde hala cinsiyet hesaplama için kullanılan Çin takvimi, 60 yıllık döngülerden oluşur.

 • 60 yıllık döngüler
 • 5 defa tekrar eden 12 yıllık süreden oluşur ve
 • Her 12 yıllık süreç bir hayvan ismiyle anılır.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama işlemi son derece özenli yapılmalıdır. Girilecek bilgilerin doğruluğu sonuca direkt etki eder.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Cin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama
Çin takvimi 2022 cinsiyet hesaplama

Biyolojik takvim kullanılarak Çin takvimi eşliğinde bebeğin cinsiyet tahmini yapılabilir. Bu çalışmayla hamile olan anne adayları bebeklerinin cinsiyetini ultrason görüntülerinden önce öğrenebilirler. Cinsiyet, hamilelik öncesinde planlanarak gebelik tarihi üzerinde de değişikliğe gidilebilir.

Çin takvimi yardımıyla bebeğinin cinsiyetini öğrenmek isteyen anne adaylarının 18-45 yaş aralığında olması gerekir. Otomatik hesaplama aracı kullanılırken dikkatli girilmesi gereken bilgiler eşliğinde en doğru tahmin elde edilebilir.

Çin Takvimi Otomatik Hesaplama Yapılırken Bilinmesi Gerekenler

Doğum tarihi Mart ayı ve sonrası olan anneler, yaşlarını girerken +1 yaş ilave etmelidir. Biyolojik takvimde cinsiyet hesaplamak için bu dikkat edilmesi gereken ilk kuraldır. Mart ayından önce doğan anneler ise doğdukları yılın Çin takvimindeki karşılığını bulmalıdır.

 • Çin takvimine göre erkek bebek sahibi olmak için en ideal anne yaşı 18-20 aralığıdır.
 • Doğacak bebeğin kız olmasını isteyenler için ideal anne yaşı 21’dir.

Bebek hazırlıkları için son ana kadar beklemek veya unisex renklerden yana tercih kullanmak doğumdan sonra hayal kırıklığı yaşanmasını önler. Bebeğin cinsiyet tahmini yapmak isim tercihleri üzerinde de etkili olacaktır.

Çin Takvimi 2022 hesaplama

Çin Takvimine Göre Hamilelik Planlama

cin takvimi 2022 hesaplama
Çin takvimi 2022 hesaplama

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemiyle hamilelik planlaması yapılabilir. İlişki öncesinde yapılacak sorgulama işleminin ardından hangi yaş ve tarih aralığında hamile kalınırsa bebeğin cinsiyetinin ne olacağı tahmini olarak bulunabilir.

 • Bu yöntemin bilimsel bir yöntem olmadığı ve doğruluk payının çoğu kaynakta %80 olduğu unutulmamalıdır.
Ayrıca faydalı bilgiler bulacağınız bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz:  Amniyotik Sıvı Kaç ML Olmalı?

Hamilelik planlaması açısından tıbbi bir dayanağı olmayan yöntemde, anne adaylarının yaşlarına göre yıl içinde hangi aylarda erkek bebek hangi aylarda kız bebek olacağı listelenir. Çiftlerin bebeklerinin cinsiyeti üzerinde tercih kullanması son derece doğal bir taleptir.

Çin Takvimi Güvenilir mi?

Çin takviminin güvenilirliği hesaplama sonucu ve bebeğin doğum sonrası cinsiyeti karşılaştırılarak analiz edilmiştir. Yapılan tahmini hesaplamanın doğruluk payı %80’in üzerindedir. Çin takvimi cinsiyet hesaplama uygulaması doldurularak bebeğin cinsiyeti yüksek bir başarı oranıyla tahmin edilebilir.

Gebeliğin 16.haftasından sonra elde edilecek ultrason görüntüleri eşliğinde bilgiler eşleştirilebilir. Doktor kontrollerinde dahi bebeğin cinsiyeti kesin olarak saptanamayabilir. Anne ve baba adayları bebek odası hazırlıkları için gebeliğin ilerleyen haftalarını bekleyerek olası riskleri ortadan kaldırabilirler.

Sabırsız Ebeveynlere Özel Cinsiyet Belirleme Aracı: Çin Takvimi

Aileye katılacak yeni üyenin cinsiyeti herkes için merak konusudur. Gebeliği takip eden hekim 7 ile 10.hafta arasında cinsiyet tahmini yapabilecek olsa da kesin sonuca 16.haftadan sonra ulaşılacaktır. Bu süre zarfında merakını gidermek isteyen sabırsız ebeveynlere Çin takvimi cinsiyet hesaplama aracı önerilir.

2022 yılında Çin takvimi cinsiyet hesaplama için şu yazımıza göz atın: https://www.gebelikicin.com/hesaplamalar/cin-takvimi/

Birbirinden eğlenceli yöntemlerle doğum öncesinde bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilir. Bu yöntemler Baby Shower partilerinde kullanılır.

 1. Bebeğin anne karnındaki duruş yeri
 2. Annenin canının tatlı mı yoksa ekşi mi çektiği
 3. Bebeğin kalp atış hızı ya da
 4. Annenin güzelliği tecrübeli aile büyüklerinin bebeğin cinsiyetini tahmin etmesine yardımcı olan bilgilerdir. 

Çin hanedanlığının erkek bebek planlaması için kullandığı düşünülen yöntemin bir hayal ürünü olduğunu savunan bilim insanlarının sayısı da oldukça yüksektir. Çin takvimiyle cinsiyet hesaplama işlemi hamilelik döneminde keyifli vakit geçirmek için eğlenceli bir alternatiftir. Sizler için hazırladığımız hesaplama aracını doldurarak sonuca tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bebeğinizin cinsiyetini Çin takvimi 2022 otomatik hesaplama uygulaması ile mi belirlediniz? Yaptığınız hesaplamaya göre bebeğin cinsiyeti nedir ve doğru çıktı mı? Aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarak diğer annelerle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Gül dedi ki:

  Bir tahmin edelim

 2. Buket dedi ki:

  Kızlar benim doğru çıktı, kızım olacak.

 3. Selen gün dedi ki:

  Benim doğru çıktı kızlar. Buradan yaptım erkek çıkmıştı, pekte inanmazdım çin takvimi falan ama dün ultrasonda belli oldu oğlum olacakmış.

 4. Gül dedi ki:

  Daha önce de yazmıştım buraya, aslında çok inanmazdım ama bir denemek istemiştim. Çin takvimi ile cinsiyet tahmini doğru çıkanlardanım. Oğlum oluyor.

  1. Ayşeeee dedi ki:

   Gerçekten doğru mu eğer doğru ise kızım olacak inşallah

 5. Alisa dedi ki:

  Burdan baktığında oğlum olacak bakalım daha belli birşey yok

 6. Busra dedi ki:

  Kizlar yaslariniza +1 ekledinizmi
  Marttan sonra doganlar?

 7. Sevda dedi ki:

  Çin takvimine göre 2022 kız yılı sanırım. Benim de kızım oluyor ve doğru çıktı.

 8. Eda dedi ki:

  Kızlar 01.01.1991 doğum tarihim gerçek yaşım ama çin takviminde 33 yaşındayım kız-erkek panosunda 33 e mi bakmalıyım. +2 ekle gerçek yaşına diyor çin takvimi? Yardım eder misiniz merak ediyorum 🥰🙂

  1. Sanem dedi ki:

   Yukarıdaki hesaplama aracına tam bilgileri girin, o otomatik hesaplama yapıyor.

 9. Zari dedi ki:

  Bende yalnis cikdi erkek gosterdi amma kizim olacaq🥰

 10. Sami dedi ki:

  Hesaplamaya gore Kizim olacaq InşAllah💖

Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.