Hamileyken

Bebekleri Koruyan Dua Var Mı?

17.08.2021
606
Bebekleri Koruyan Dua Var Mı?

Bebekleri koruyan dua, onları Allah’ın emin ellerine teslim etmenin yanı sıra, kalbinizde dinginlik bulmanıza da yardımcı olacaktır.

Çocuklar ebeveynlerin hayatındaki en önemli şeydir. Ebeveynler çocuklarına kadar büyük ya da küçük olurlarsa olsunlar, onları her zaman şefkatli gözlerle, ama aynı zamanda başlarına gelebilecek her şey için endişeli gözlerle bakarlar.

Çocuklarımız için dualar sevgi ve inanca dayalı olmalıdır. Ebeveynlerin görevi çocukları yönlendirmek, sevmek ve korumaktır. Ancak fiziksel olarak yanlarında olamadığımızda, çocuklar üzerinde güçlü koruma sağlamak için onları güzel dualarla Allah’a emanet etmek görevimizdir.

Bebeğiniz için her zaman huzur ve sağlık aradığınızdan, bebekleri koruyan dua anne kalbine bir ferahlık sağlar. Bebeğiniz için büyük bir inançla dua edin!

Bebekleri Koruyan Dua

Allah’a sığınmak bize iç huzuru ve her şeyin yoluna gireceğine dair güvence verir. Hepimiz Allah’ın kullarıyız, o bizi sevgiyle görüyor ve her zaman yanımızda. Anneler bazen bebeklerinin başlarına gelebileceklerden korksalar da ailedeki genç yaşlı herkesle onun ilgileneceğini unutmamalıyız.

Bebekleri koruyan dua etmek, korkularımızı yatıştırmak ve kalplerimizde huzur bulmak için en iyi araçtır.

Bebeğinizin başına gelebileceklerden korkuyorsanız ve kalbinizde sükûnet arıyorsanız, Allah’ın çocuklarımızı bizden daha çok sevdiğini unutmayın.

Bebekler İçin Nasıl Dua Edilir?

Bebek için bu güzel koruma dualarını okuyun, onlarla birlikte huzur bulacaksınız ve Allah’ın Meleklerin onlarla ilgileneceğinden emin olacaksınız. Çocuklarımızı Allah’a emanet etmek, onlara gösterebileceğimiz en büyük sevgi eylemidir.

Bebekleri hastalıktan, kötülüklerden ve korkudan korumak için şu şekilde dua edilebilir.

Allah’a hamdolsun, bu güzel bebeği bize bağışladın. Onu sağlıklı ve sıhhatli büyüt. Onu korkulu rüyalardan ve başına gelebilecek kötü şeylerden koru. Onu karşılaşacağı kötülüklerden ve tekliklerden korumak için çevresinde bir kalkan ol. Rabbim meleklerin çocuklarıma sahip çıksın, onları çevredeki tüm hastalıklardan veya virüslerden korusun, bebeğim büyüdüğünde doğru olanı yapmaya çalışsın, ayakları onları kötü yerlere götürmesin, başkalarına kötülük planlamaktan uzak tutsun, yalan ve yalan içinde yaşamaktan kurtarsın. Verdiğin tüm nimetler için sana şükürler olsun. Âmin. 

Asi evlat için okunacak dua

Asi evlat için okunacak dua şu şekilde olabilir:

Allah’ım asi evladımın hayatını ve geleceklerini sana emanet ediyorum. Akıllarını sana teslim ediyor ve sana sığınıyorum. Evladımı bugün bulunduğu durumdan çıkarman için yalvarıyorum, onu kötü yollardan kurtar. Senden onun yolunu düzeltmeni ve sana yönelmesini diliyorum. Onlara nasıl yürümeleri gerektiğini öğretin, onları kâmil insan sıfatıyla andır ya Rabbim.

Yanlış yolda olan çocuklar için dua

yanlis yolda olan cocuklar icin dua
Yanlış yolda olan çocuklar için dua

Yanlış yola düşen çocuklar için şu şekilde dua edilebilir:

Allah’ım büyük merhametin ve lütfunla onların akıllarını, yüreklerini al, iradelerini özgürleştir ki gözlerini açsınlar, böylece karanlıktan aydınlığa ve Şeytan’ın gücünden sana dönsünler. Günahlarının gerçek tövbesi kabul olsun. Kötü yollardan çıksın, kötü arkadaşlıktan, kötü öğütten çıksın ve dosdoğru yollarda yürüsün. Âmin

Korkularınızı yatıştırmak için bebekleri koruyan dualardan sık sık edin. Korkular olması normaldir, çünkü anne babaların çocuklarına olan sevgisi hiçbir şeye benzemez. Bu nedenle onları her koşulda sağlık, sevgi, mutluluk ve Allah’a inançla dolu görmek isteriz.

Ne kadar büyük olurlarsa olsunlar çocuklarımız bizim gözümüzde her zaman çocuk kalacaklardır. Bu nedenle bilimizde çocukları koruma duaları eksik olmamalıdır.

Bebekleri Koruyan Duaları Ederken Tavsiyeler

Anneyseniz veya anne olacaksanız şu tavsiyeleri aklınızda bulundurun ve onları Allah’a emanet edin:

Çocuklarınız için dua edin, aynı zamanda dünyadaki tüm çocuklar için bunu yapın. Sözcü olmanın mutluluğunu yaşayamayanlar var, bu yüzden hepimiz en savunmasızların sesi olalım.

Bebekleri koruyan duaları her zaman aklınızda tutun. İyi ve çok iyi olmayan zamanlarda, şükretmek, af dilemek, iyilik istemek için dua edin.

Bebekleri koruyan dualara güvenebilirsiniz, ancak kalbinizden gelen herhangi bir duayı veya isteği de yapabilirsiniz. İnanarak dua edin!

Çocuklarınıza güzel şeyler öğretin, Allah yardımcımız olsun, bizi yalnız bırakmaz ama bizler de özellikle Allah’a olan inancımız konusunda iyi örnek olmalıyız.

Bebekler için dua olduğu gibi hamile kalmak için dua olduğunu bilin ve çocuğu olamayan anneler için de dua edin. Ayrıca, hamilelikte bebeğin zeki olması için dua edin.

Bebeğiniz büyüdükten sonra onunla birlikte dua edin. Aileniz için, en çok ihtiyaç duyanlar için, felaketlerin sona ermesi ve daha güzel bir dünya için dua edin.

Bebekleri koruyan dualar anne olarak korkularımızı yatıştırabilir. Aynı zamanda Allah’a olan inancımızı da güçlü tutar. Dualar, endişeli anne ya da baba için onları iyi yönlendirmemize yardımcı olmak için bir sığınaktır.

Allah’ın her zaman bizimle olduğunu, aynı zamanda O’nunla birlikte çocuklarımız ve tüm aile için en iyi yolu seçmemiz gerektiğini her zaman aklımızda tutmalıyız. Allah, tüm planlarımızın aracı ve amacıdır. Herkesin O’na emanet ve O’na teslim olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir.Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.