Hamileyken

Bebek Doğumunda Misafirlere Verilen Hediyeler

13.12.2021
347
Bebek Doğumunda Misafirlere Verilen Hediyeler

Bebek doğumunda misafirlere verilen hediyeler konusu özellikle son yıllarda organizasyon firmalarının üstünde çokça çalıştığı konular arasında yer almaktadır. Bebeğin dünyaya gelişi ile beraber hem hastanede hem de evde bebeği ziyaret eden kişilere küçük hediyeler yaptırmak bir alışkanlık haline gelmiştir.

Bebek doğumunda misafire verilecek hediyeler farklı fiyatlarda ve şekilde olabilir. En çok tercih edilen hediyeler arasında, bebeğin doğumunun ve bebeğin hatırlanmasını sağlayan küçük hediyeler olabilir.

Bebek Doğumunda Misafirlere Verilen Farklı Hediyeler Nelerdir?

Bebek doğumunda misafirlere verilmesi istenen değişik hediyeler, kişinin mali bütçesine göre değişebilir. Bu hediyelerde önemli olan bebeğin doğumuna özel bir şey olmasıdır.

Bebek doğumunda misafirlere verilen hediyeler günün koşulları ve popülerliği değerlendirildiğinde şu şekilde olabilir:

Bebek Doğumu İçin Hediyelik Sabunlar

Bebek doğumu hediyelik sabunlar çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bebeğin doğumu ile beraber bebeğinizi hastaneye görmeye gelecek ya da ev ziyareti yapacak olan misafirler için günün anlamını hatırlatması için küçük hediyelik sabunlar yaptırabilirsiniz. Pek çok kişi son yıllarda bu yöntemi tercih etmektedir. Çeşitli sosyal medya uygulamalarından, eski usul olarak organizasyon firmalarından ya da internet sitelerinde hazır olarak satılan hediyelik sabunlardan alabilir, küçük paketler halinde misafirlerinize hediyeleri verebilirsiniz.

Bebek Doğumu Çikolata Yaptırma

Bebek doğumunda çikolata çok fazla tercih edilmekle beraber, butik işi olarak birer birer çikolata yaptırabileceğiniz gibi, hazır çikolata satın alarak da hastanede ya da evde misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Ayrıca özel yapım olarak önceden sipariş verilmekte olan siparişlerde bebeğinizin ismi yazmakta ve dilerlerse tüketmek için dilerlerse de daha sonraya saklamak için bebeğinizin doğum gününe özel çikolata yaptırabilirsiniz.

Bebek Doğumunda Magnet Hediyesi

Yeni doğan magnet son 10 yıldır yeni doğan hanımların misafirlerine vermek için tercih ettikleri hediyelik eşyalar arasında bulunuyor. Aynı zamanda bebek doğumunda misafire verilecek hediyeler arasında magnet senelerdir başı çekmektedir.

Birbirinden farklı renklerde modellerde, dilerseniz sizin için özel üretim olarak yapılan bebek doğumunda misafirlere verilen hediyelerden manşetler, misafirlerinizin buzdolaplarını süsleyebilir, bununla beraber artık süslü, el boyaması ve bebek konseptine uygun birçok buzdolabı süsünü de internette çok uygun fiyatlardan satın alabileceğiniz gibi, gerekli malzemeleri kolay bir şekilde temin ederek siz de misafirlerinizin buzdolaplarında yer alması için hediyelik olarak hazırlayabilirsiniz.

Yenidoğan Hediye Paketi

bebek dogumunda verilen hediyeler
Bebek doğumunda verilen hediyeler

Yeni doğan hediye paketi özellikle bebek mevlitlerinde ya da kırk uçurma konseptlerinde sizi ve bebeğinizi ziyaret ederek iyi dileklerde bulunan misafirlerinize hediye edebilirsiniz. Bu paketlerin içinde organizasyon firmaları ile anlaşarak koydurabileceğiniz birçok ürün bulunabilir. Kur’an-ı Kerim, tespih setleri, kokulu sabunlar, çikolata ve kolonyalar, buzdolabı süsleri ve aklınıza gelebilecek pek çok yaratıcı ürün yeni doğan hediye paketinde yer alabilir.

Önceden nispeten daha az talep bulunmasına karşın, günümüzde kişiler çeşitli yaratıcılıkları ile misafirleri için çeşitli ürünler hazırlamaktadırlar. Yeni doğan hediye paketleri bebek doğumunda misafire verilecek hediyeler arasında yer almaktadır. Bunun dışında halen lif ve patik gibi el yapımı yöresel ürünler de misafirlere hediye edilmekte ve bu özel gün kutlanabilmektedir. Birbirinden güzel alternatifleri bu işlere özel internet sitelerinde bulmak oldukça kolay. Organizasyon firmaları çeşitli hediyelikler ve atıştırmalık konseptleri ile gününüzü büyük ölçüde güzelleştirmektedir.

Lavanta Kesesi

Bebek doğumunda misafirlere verilen hediyelerden biri de lavanta keseleridir. Tül veya keten keseleri hamileyken kendiniz de evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Lavanta tohumlarını da aktardan satın alıp keselerin içine koyabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız keselerin üzerine çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Farklı ve gösterişli olması için inci ve boncuk gibi malzemeleri üzerine ekleyebilirsiniz.

Bebeğiniz doğduktan sonra misafirlere verdiğiniz bu hediyeleri kişiler, dolap içine ve kıyafetlerinin arasına koyabileceği gibi, süs olarak da kullanılabilir. Bu nedenle hoş kokulu lavanta kesesi, bebek doğumunda misafirlere verilen hediyeler arasında güzel bir seçenek olabilir.

Makrome Anahtarlık

Bebek doğumunda misafirlere verilen hediyelerin hem kullanışlı hem de bir kenara atılıp unutulmamasını ve baktıkça hatırlansın diyorsanız, sizin için makrome anahtarlık iyi bir fikir olabilir. Misafirlerinize vereceğiniz bu hediyenin el emeği olmasını istiyorsanız, hamileyken evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz makrome anahtarlıklar oldukça iyi birer hediye olacaktır.

Bebek doğumunda misafirlere verilen hediyeler arasında son dönemlerde popülerlik kazanan makrome anahtarlıklar, dilediğiniz renklerde ve modellerde yapabilirsiniz. Makrome ipi ve anahtarlık klipsi satın alarak hamileyken evde kendiniz yapabilirsiniz. Motifler ve model konusunda ister kendi hayal gücünüzü kullanın isterseniz internetten videolu anlatımları izleyerek, bebeğinizi görmeye gelenlere güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hamileyken.com içerisinde yer alan yazılar genel tavsiye niteliğindedir. Hiçbir zaman tedavinin bir parçası veya doktorun önerisi olarak değerlendirilmemelidir. Yazı içeriği tüm hakları saklıdır ve izinsiz olarak kullanılamaz.